Obec Rapšach
Rapšach

Centrum pro pečující Třeboň - březen

Centrum pro pečující Třeboň 1

Jako každý měsíc přináší Centrum pro pečující v Třeboni pestrý program.

13.3.2024 v Městské knihovně v Třeboni proběhne od 16:00 přednáška na téma: „Péče po propuštění z nemocnice do domácího prostředí“. Každý člověk je někdy postaven před nutnost řešit svou životní situaci po návratu z nemocnice prostřednictvím péče tzv. „druhé osoby“. Ať už po proběhlém onemocnění, úraze nebo pouze ze ztráty schopnosti organismu regenerovat své síly. Pečujícím se tak může ze dne na den stát rodinný příslušník, osoba blízká nebo pracovník sociální služby. Na co se připravit a co v takové situaci očekávat? Kam se obrátit pro radu a pomoc? Nejen to se dozvíte na této přednášce.

Přednáší: Bc. Zdeňka Škarková, vedoucí pracovnice sociální služby Resident 2000 o.p.s.

18.3.2024 v Městské knihovně v Třeboni od 17:00 proběhne přednáška na téma: „Jak neztrácet balanc aneb jaké jsou nejčastější příčiny motání hlavy a problémů s rovnováhou“.

Nahlédněte do fungování lidského rovnovážného systému. Zjistěte jaké obtíže vznikají, když se rovnovážný systém poškodí a jak se takové obtíže léčí cvičením vestibulární rehabilitace. Obtíže se závratěmi (motání hlavy) a zhoršenou rovnováhou jsou jednou z velmi častých příčin návštěvy praktického lékaře a jsou četnější v pozdním věku. Cvičení rovnováhy přispívá ke snížení rizika pádu a tudíž i zlomenin, které mohou vést k dlouhodobému upoutání na lůžko. Druhá část přednášky bude praktická a můžete si vyzkoušet jednoduché testy, jak máte dobrou rovnováhu a jaké cviky v rehabilitaci využíváme.

Přednáší: Mgr. Martin Bárta

20.3.2024  v Centru pro pečující (v Dukelské 145) od 15:30 proběhne další „Setkání pečujících“. Tímto Vás zveme do otevřené skupiny, kde si můžeme sdílet své zkušenosti, starosti i radosti, které jsou s péčí o blízké spojené. Můžete jen naslouchat nebo se zapojit. Vše je jen na Vás. Tato skupina je otevřená každému zájemci z řad pečujících. U nás máte možnost na chvilku uniknout z vypjatého domácího prostředí a uvědomit si, že v tom nejste sami.

Přijďte načerpat novou sílu na péči.

Skupinu vede: Mgr. Lucie Hanáčková Bicková

27.3.2024 v Městské knihovně v Třeboni proběhne od 16:00přednáška na téma: „Borelióza: skrytý nepřítel v našem těle.“ Lymská borelióza je infekční zánětlivé onemocnění, kteréovlivňuje více orgánů současně. Zajímá Vás diagnostika a léčba boreliózy? Je borelióza přeceňovaná nebo podceňovaná diagnóza?  V jakých případech byste se měli informovat u svého praktického lékaře? Potom přijďte na tuto přednášku.

Přednáší: MUDr. Hana Krnínská Liškařová

VŠECHNY NAŠE VZDĚLÁVACÍ AKCE JSOU ZDARMA!

Centrum také nabízí možnost nechat si otestovat paměť- na tento test je třeba se registrovat na čísle 722 318 313.

Datum vložení: 7. 3. 2024 14:32
Datum poslední aktualizace: 7. 3. 2024 14:32

Úřad

Hřbitovy